Неділя, 25.08.2019, 03:33
Вітаю Вас Гість | RSS

.

Категорії розділу
.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

В село з літака спустилися парашутисти

Вже війна, яка розпочалася з німцями 22 червня 1941 року дійшла і до наших країв. Німецькі літаки бомбили Гощу і 5 липня в Симонові вже були німецькі хрестаті танки. На пряжках ременів у вояків були написи: « З нами Бог».

Німці наступали все далі на схід. Була гарна тиха ніч. Я ліг у стодолі на свіжому сіні і заснув. На світанку розбудив літака, а коли встав, щоб гнати на пасовище корову, а коли встав, щоб гнати на пасовище корову, почулися розмови, що в село з літака спустилися сім парашутистів.

Настало світання і парашутисти не встигли згорнути парашутів і так їх і залишили.

Два парашутисти тинялися за бувшим колгоспним двором у полі. Два були в урочищі «Чеснівка». Два в Агатівському лісі, а на лузі в копиці оселився їхній командир.

З хутірської хати до сина заговорив його старий батько: «Пилипе, бери рушницю, парашути спустилися». Син був озброєний, бо перебував у складі української поліції. А в урочищі «Степки» з свого подвір’я вибіг з вилами старий дід Тиміш і побіг за парашутистом. Останній покинув свою гвинтівку, щоб легше втікати від діда і далеко відірвався від старого.

В Агатівському лісі вже штурмували українські поліціянти на чолі з бочаницьким націоналістом, який мав кличку «Соловей». Одного парашутиста в лісі вони спіймали і той вказав, що є ще другий. Заставили, щоб той свистом до себе прикликав того другого. «Йди до мене» відгукнувся той. А цей, що був з поліціянтами вигукнув: «Ні, ти йди до мене». Той змушений був підійти і був спійманий під варту.

Командир парашутистів попав в облогу інших поліціянтів і відстрілювався з пістолета доки куля поліціянта повалила його. Підволокли його до скотомогильника, де зараз збудована висока вежа для зв’язку .

Тоді сільський житель на прізвисько «Ваняк» зняв з убитого одяг, а командир поліціянтів зняв з руки компаса і забрав собі. Живих парашутистів німці загнали на відбудову моста, зруйнованого через річку Горинь.

Категорія: Мої статті | Додав: Kultura (24.10.2018)
Переглядів: 36 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук